Ana Sayfa ESENLER HALK EKMEK BÜFEM NİYE KAPANDI?

HALK EKMEK BÜFEM NİYE KAPANDI?

Okunma Sayısı 437
0

İstanbul Büyükşehir Belediyesi N.Hatun Mahallesi Malazgirt Caddesi üzerinde bulunan bir Halk Ekmek Büfesi’ni kapattı. Büfe sahibi ve mahalleli büyük tepki gösterdi.

İBB Yönetiminin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde ‘Halk Ekmek büfelerini artırmak istiyoruz ama muhalefet izin vermiyor’ söylemiyle aylarca tartışma konusu olan Halk Ekmek büfeleri Esenler’de yeniden gündemde. Malazgirt Caddesi üzerinde Hasan Kuruçay’ın işlettiği Halk Ekmek Büfesi’ne İBB bir anda ekmek vermeyi kesti. Bunun üzerine durumu araştıran büfe işletmecisi, Halk Ekmek yetkililerinden ‘Sizin Halk Ekmek bayiliğiniz iptal edildi’ cevabıyla yıkıldı. Şimdiye kadar herhangi bir ihtar almadığını ve olumsuz bir durumla karşılaşmadığını söyleyen Kuruçay, “Yakınımdaki bir fırının beni şikayet etmesiyle büfemi kapattılar. Halbuki 4.5 yıl önce bana büfe izni verdiklerinde de fırın hizmet veriyordu. Alavere-dalavere ile benim elimden alıp yandaşlarına büfe verecekler. Beni ve benden ekmek alan 500 mahalleliyi mağdur ettiler” diye tepki gösterdi. Hasan Kuruçay, “Haksız yere benim büfemi elimden alan İBB’den bunun sebebini öğrenmek istiyorum. Benim büfemi niye kapattın?” diye sordu.

Bu büfeden ekmek alan vatandaşlar da duruma bin mana veremediklerini belirterek büfenin kapatılmasına tepkilerini dile getirdiler.

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz

twenty − five =