Ana Sayfa ESENLER HAŞARE İLE AMANSIZ MÜCADELE BAŞLADI

HAŞARE İLE AMANSIZ MÜCADELE BAŞLADI

Okunma Sayısı 218
0

Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Osman Gökçebaş, mahalle muhtarlarıyla bir toplantı düzenleyerek Esenler’de yürütülen ilaçlama çalışmalarıyla ilgili bilgilendirme yaptı. Mahallelilerin talepleri dikkate alınarak başlatılan çalışmaların tüm hızıyla devam edeceği bildirildi.

Esenler Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda, Esenler’de halk sağlığını tehdit eden ve insanlara bulaşabilecek hastalıkların oluşması ve yayılmasının önlenmesi amacıyla, çevre ve halk sağlığının korunması için ilaçlama çalışmalarına başladığı bildirildi. Sivrisinek, karasinek, bit, pire, kene, tahta kurusu, hamam böceği, fare gibi canlıların sıtma, tifo, tifüs, sarı humma, ensefalit gibi hastalıklara sebep olarak insan sağlığını tehdit etmeyecek düzeyde tutulması için bilinçli ve bilimsel mücadele yöntemleri kullanıyor. Bu kapsamda Esenler’in her mahallesinde Ekim ayına kadar haftada iki kez uçkun ilaçlaması yapılacağı kaydedildi.

Mahalle muhtarları, zabıtadan da sorumlu Başkan Yardımcısı olan Osman Gökçebaş’a halı silkmeden, araç parkına, gürültü kirliliğinden trafiğe kadar mahallelerinde yaşadıkları sıkıntıları da aktardılar. Gökçebaş da not alarak kendisine iletilen konuların hepsi ile ilgileneceğini ve çözüme kavuşturacağını belirtti.

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz

10 − 5 =