Ana Sayfa ESENLER ESENLER’DE VATANDAŞ ‘PROVAKASYON’DAN ENDİŞELİ

ESENLER’DE VATANDAŞ ‘PROVAKASYON’DAN ENDİŞELİ

Okunma Sayısı 284
0

Esenler Oruçreis Mahallesi’ndeki Oruçreis Parkı ve çevresinde Esenler Belediyesi’nin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile birlikte yürüttüğü kentsel dönüşüm çalışmalarında mahalle sakinleri kendileri üzerinden provakasyon yapıldığına inanıyor. Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında Oruçreis Parkı’nın yerinin değiştirilmek istenmesi üzerine bazı vatandaşlar ne olduğunu bilmeden parka gelerek durumu anlamaya çalıştı.

CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun da gelip vatandaşı ve belediye yetkililerini dinlediği parkta olayı anlamaya çalışan mahalle sakinleri provakasyon endişesinden korkuyor. Oruçreis Mahallesi sakinlerinin yıllardır kentsel dönüşümü beklediğini belirten vatandaşlar, “Buradaki park bahane edilerek hayatımızı kurtaracak projemiz durdurulması” diyorlar. Ne olduğunu bilmeden parkı ve ağaçları korumak için parka geldiğini söyleyen bir vatandaş, “Ancak burada kan kokusu alan Piranalar gibi buraya üşüşen, siyasi rant sağlamak için gelen insanlar gördüm. Bunların amaçları ağacı parkı korumak değil, kargaşa çıkarmak” diye yakındı.

Mahalle sakinleri, Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya ve Nihat Karataş’tan bölgede yürütülecek kentsel dönüşüm çalışmaları ve yeni yapılacak parklar hakkında bilgi aldıktan sonra teşekkür ettiler ve, “Bu bilgilendirmeyi keşke daha önce yapsaydınız” siteminde bulundular. Bunun üzerine başkan yardımcıları da, “Biz bilgilendirmelerimize devam ediyoruz ama demek ki herkese ulaşamamışız. Biraz daha gayret etmemiz gerekiyor. Bu da bizim eksiğimiz, buna dikkat edeceğiz” diye cevap verdiler.

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz

one × 3 =