Ana Sayfa ESENLER EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ: EN GÜVENLİ İLÇE ESENLER

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ: EN GÜVENLİ İLÇE ESENLER

Okunma Sayısı 58
0
  •  Emniyet Genel Müdürlüğü’nün hazırladığı “Malvarlığına Karşı İşlenen Suçlar” ve “Kişilere Karşı İşlenen Suçlar” başlıklı raporunda Esenler, İstanbul’un en güvenli ilçesi olarak kayıtlara geçti.

 Yaklaşık son 5 yıldır suç ve suç işleme oranlarında İstanbul’un hep son 3 ilçesi arasında yer alan Esenler, artık bu konuda en sonuncu oldu. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün son hazırladığı rapora göre Esenler, İstanbul’da en güvenli ilçe oldu.

Emniyet Genel Müdürlüğü 2020 ve 2021 yılının ilk 6 ayını kapsayan bir rapor hazırladı. 100 bin kişi üzerinden yapılan değerlendirme raporunda, İstanbul’daki ilçeler “Malvarlığına Karşı İşlenen Suçlar” ve “Kişilere Karşı İşlenen Suçlar” diye iki kategoride ela alındı.  Dolandırıcılık, hırsızlık ve gasp gibi mal varlığına karşı meydana gelen önemli suçların incelendiği “Malvarlığına Karşı İşlenen Suçlar”da Esenler, 196 olay ve 44 kişi ile sonuncu sırada yer aldı. Başka bir ifade ile İstanbul’un 39 ilçesi arasında en az olayın yaşandığı ilçe oldu. İkinci olan ilçede ise aynı dönemde 345 olay meydana geldi ve toplam 66 kişi bu olaylara karıştı.

Yine 100 bin kişi üzerinden yapılan değerlendirmede bu kez “Kişilere Karşı İşlenen Suçlar”ın oranlarına bakıldı. Konut dokunulmazlığı ihlali, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ve cinsel saldırı gibi önemli suçların değerlendirildiği raporda, Esenler yine olay sayısı en az olan içlerin başında yer aldı. Esenler, 1.085 olay ve 208 kişi ile bir başka ilçe ile sonunculuğu paylaşarak bu alanda da en güvenli ilçe olduğunu gösterdi.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz