Ana Sayfa ESENLER ‘BİR DÜŞ GÖRDÜM’E ESENLER’DE

‘BİR DÜŞ GÖRDÜM’E ESENLER’DE

Okunma Sayısı 63
0

Esenler Belediyesi, yönetmen Murat Çeri’nin New York Film Yapımcıları, Bangkok Thai, Nepal ve İskandinav gibi festivallerden ödülle dönen filmi “Bir Düş Gördüm”ün galasına ev sahipliği yapacak.

Esenler Belediyesi, birçok festivalden ödülle dönen ‘Bir Düş Gördüm’ filminin galasına ev sahipliği yapıyor. Yönetmen ve senarist koltuğunda Murat Çeri’nin oturduğu film, TRT ortak yapımında sinemaseverlerle buluşuyor. Oyuncu kadrosunda Recep Çavdar, Ferda Işıl, İsmail Hakkı Ürün, Ali Çelik ve Fatih Dokgöz’ün yer aldığı film, 9 yaşındaki Tarık’ın bir trafik kazası sonrası başından geçen olaylara odaklanıyor. Uluslararası ismi “In My Dream” olan 2020 yapımı ‘Bir Düş Gördüm’ün gala programı kapsamında yönetmen ve oyuncularla söyleşi de yapılacak.

‘Bir Düş Gördüm’ filminin gala programını takip etmek üzere kurumunuzu temsilen bir arkadaşımızı da aramızda görmekten mutluluk duyar, iyi çalışmalar dileriz.

Film Hakkında

Tarık 8-10 yaşlarında şehirli bir çocuktur. Babası bir araba kazasında hayatını kaybeder. Kendisi hafıza kaybı geçirir. Annesi ise hastanede komadadır. Kimsesi olmadığı için köye dedesi ve ninesinin yanına gönderilir. Tarık kazadan ötürü hiçbir şey hatırlamasa da sürekli geçmişiyle ilgili simgesel rüyalar görür. Günlerden bir gün evlerinin orada arabanın çarptığı bir eşek ölüsü bulunur. Bu eşeğin yeni doğmuş bir de sıpası vardır. Tarık bu sıpayla kendi durumu arasında bir bağ kurar ve onu yaşatmayı kendine vazife bilir.

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz