Ana Sayfa ESENLER REŞİT AKÇAY: DERTLENMEDEN BAŞARI GELMEZ

REŞİT AKÇAY: DERTLENMEDEN BAŞARI GELMEZ

Okunma Sayısı 99
0

Esenler Erokspor’un teknik direktörü Mustafa Reşit Akçay ‘Spor Söyleşileri’nin konuğu oldu. Başarılı teknik adam Esenler’deki amatör spor kulüplerinde top koşturan gençlerin sorularını yanıtladı.

Esenler Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘Spor Söyleşileri’ programının konuğu Esenler Erokspor’un başarılı teknik direktörü Mustafa Reşit Akçay oldu. Esenler Gençlik Merkezi’nde futbolseverlerle bir araya gelen Akçay, tutkunu olduğu futbolu ve başarılı bir futbolcu olabilmenin sırlarını gençlerle paylaştı.

EROKSPOR YÖNETİMİ BENİ İKNA ETTİ

‘İlk başlarda 2. Lig’de çalışmayı düşünmüyordum’ diyen Mustafa Reşit Akçay, Erokspor ile çalışmaya nasıl karar verdiğini şu şekilde anlattı:

“Süper Lig ve TFF 1. Lig’den teklif bekliyordum. Olursa olur olmazsa olmaz diyordum. Yönetimle karşılaştığımda gördüğüm vizyon ve hedefler beni ikna etti. Geç geldim ama belli şeylere müdahil olabilir, değiştirebilir ve geliştirebilirim diye düşündüm. Öyle de oluyor. Ortak bir çalışmaya girdik. Bu tarz çalışmalarda en önemli saygı, alanların korunmasıdır. Başarı için çalışmak, adanmış olmak ve dert edinmek gerekir. Sporla uğraşıyorsanız başarılı olmak için sporu kendinize dert edineceksiniz.”

BİLGİYİ TRANSFER ETMEYİ BİLİN

Kendisini dinlemeye gelen gençlere seslenen Akçay, “Öğrenmenin altın çağı 10 ve 11 yaşlardır. Futboldaki öğretilerimizin büyük bir kısmını bu yaşa sığdırırız. En iyi öğrenme çağıdır. Şuan o kadar özelsiniz ki. Bunu değerlendirmeyi bilmelisiniz. Herhangi bir şeye ulaşmaya çalışırken karşınızdakini yanıltmaya çalışmayın. Kendinizi yanıltırsınız. Öğrendiğiniz bilgileri doğru yerde kullanmayı bilmelisiniz. Futbolda da bu geçerlidir. Bilgiyi transfer etmeyi öğrenmelisiniz” dedi.

Gençlerin sorularını oldukça samimi bir şekilde cevaplayan Akçay, söyleşinin bitiminde gençlerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz

three × 5 =