Ana Sayfa EĞİTİM YAZILIMCI GENÇLER ZAFER BAYRAMI İÇİN OYUN GELİŞTİRDİ

YAZILIMCI GENÇLER ZAFER BAYRAMI İÇİN OYUN GELİŞTİRDİ

Okunma Sayısı 52
0

Türkiye’de bir ilk olan ve 200’den fazla Esenlerli gençle yürütülen “Esenler Yazılımcı Fabrikası” ilk meyvelerini verdi. Yazılımcı gençler, “Zafer Bayramı temasıyla” geliştirdikleri 110 oyunu 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda tanıttılar.

16-29 yaş arasındaki yazılımcı gençler, hazırladıkları oyun uygulamaları ile teknoloji alanında “Ben de varım” dedi. 8 haftalık online eğitim, haftalık sınıf görüşmeleri, kariyer zirveleri ve sektörde uzman isimlerin katılımlarıyla düzenlenen eğitimlerin ardından gençler, ilk oyunlarını tasarlayıp yazılımlarını geliştirdiler.

 ZAFER BAYRAMI’NDA ZAFER OYUNLARI

8 aşamalı React.Js eğitimlerini tamamlayan gençler, HTML, CSS, Bootstrap, JavaScript, Unity gibi kavramları da uygulamalı olarak “Üretken Akademi” platformu üzerinden öğrendiler. Alanında uzman eğitmenlerden mentorluk alma şansı da elde eden gençler, tasarladıkları oyunları 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda tanıttılar. Dijital Oyun Fabrikası’nda eğitimlerini tamamlayan genç yetenekler, Zafer Bayramı temalı 110 oyun geliştirdiler. Gençler, “Teknolojide #BizVarızSizinİçinBuradayız!” etiketiyle yayınladıkları videoyla oyunlarının içeriklerini anlattılar.  Esenlerli yazılımcı gençlerin, zaferin 101. yılı için özel hazırladıkları oyunlara çok yakında Google Play ve AppStore üzerinden erişilebilecek.

BAŞARIYI GÖKSU PAYLAŞTI

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, yazılımcı gençlerin başarısını sosyal medya hesabından duyurdu. Göksu paylaşımında; “200’den fazla gencimizle yürüttüğümüz Esenler Yazılımcı Fabrikası ilk meyvelerini verdi. Yazılımcı gençlerimiz, hazırladıkları oyun uygulamaları ile bu alanda ben de varım dedi. Oyunlar çok yakında Google Play ve AppStore’da” ifadelerini kullandı.

https://x.com/mt_goksu/status/1697159196226064406?s=46&t=RCXnq6UTHmGIIlr20Ewqbg

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz

1 − 1 =