Ana Sayfa ESENLER UMUT ÖZKAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI

UMUT ÖZKAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Okunma Sayısı 54
0

AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, AK Parti Esenler Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı.

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimi’ne yaklaşık 4 ay kala siyaset kazanı kaynamaya başladı. Gerek belediye başkan aday adayları, gerekse belediye Meclis Üyeleri ve İl Genel Meclisi üyesi aday adayları bir bir ortaya çıkmaya başladı. Esenler Belediye Başkanlığı için de siyasi partilerin aday adayları partilere müracaatlarını yapmaya başladı.

İLK ADAY UMUT ÖZKAN

AK Parti’den Belediye Başkan aday adaylığı için ilk olarak İlçe Başkanı Umut Özkan ortaya çıktı. Özkan adaylık başvurusunu İlçe Başkanlığı’na verdi. Adaylık başvurusu sırasında bazı yönetim kurulu üyeleri, Gençlik Kolları Başkanı, Kadınlar Kolu Başkanı da hazır bulundu. Umut Özkan burada yaptığı konuşmada;Kıymetli dostlar, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Yerel Seçimlerde Esenler Belediye Başkan Aday Adayı olmak için 12 yıla yakın bir süredir sürdürdüğüm İlçe Başkanlığı görevimden affımı isteyerek aday adaylık müracaatımızı İlçe Başkanlığımıza sunduk. Rabbim hayırlı eylesin” dedi.

AK PARTİ’DEN BAŞKA İSİMLERİN DE ADI GEÇİYOR

Siyasi kulislerde Esenler için AK Parti’den başka adayların da isimleri geçiyor.  2009 yılından bu yana Esenler Belediye Başkanı olarak görevini devam ettiren İBB AK Parti Grup Başkanvekili M. Tevfik Göksu’nun İBB için aday gösterilmemesi durumunda Esenler’de görevine devamı istenebileceği belirtiliyor. 3 dönem kuralının Göksu için işletilmeyebileceği kaydediliyor. Göksu’nun dışında Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya, İBB eski Meclis Üyesi Ahmet Bilal Kıymaz, Esenler Belediyesi eski Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Sirkeci’nin de Esenler Belediye Başkanlığı için aday olabileceği belirtiliyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz