Ana Sayfa ESENLER HABERLERİ Esenler Belediye Başkanından Şahsıma Çirkin Davranış

Esenler Belediye Başkanından Şahsıma Çirkin Davranış

Okunma Sayısı 18480
0

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, henüz adaylığının kesinleşmemesine rağmen, yeniden aday gösterileceğini düşünerek, 31 Mart yerel seçimleri için hazırlık çalışmalarına erkenden ve ‘sinirli’ bir şekilde başladı.

Adaylığı henüz kesinleşmeyen Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Kazım Karabekir Mahallesi’nde esnaf ziyareti adı altında yerel seçim çalışmaları yaparken esnaf bir hanımefendiye, ”Her hangi bir sorununuz, probleminiz var mı?” diye sordu. Bunun üzerine esnaf hanım ”Çok uzun süredir bu sokak yıkanmıyor, temizlenmiyordu sayın Başkan. Siz geldiğiniz için olacak ki bugün yıkandı ve temizlendi. Benim görebildiğim kadarıyla ilçemizin temizlik sorunu var, diye düşünüyorum” sözleriyle şikayetini dile getirdi.

Esnaf bayanın bu cevabı üzerine bir anda sinirlenen ve agresif tavırlar sergileyen Başkan Göksu, bir anda bana dönerek “Sen yine olumsuz bir şey yazarsın” diyerek kolumdan ve omuzumdan tutarak dışarıya doğru itekleyerek çıkmamı istedi.

Ben 41 yıldır Esenler’de yaşıyorum. Doğup büyüdüğüm ilçenin olumlu yada olumsuz tüm sorunları dile getirerek yerel basın görevimi yerine getiriyorum.

Başkan Göksu’nun bu çirkin davranışı onlarca kişinin önünde gerçekleşti. Göksu’nun sözlü ve fiziki saldırısına, eczane personelinin yanı sıra Mahalle Muhtarı Gülbek Taştan, Esenler Belediyesi’nin birim müdürleri ve ilaç almaya gelen vatandaşlar da şahit oldu.

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun bana karşı böylesine çirkin, sözlü ve fiili saldırıda bulunmasına bir anlam veremiyorum  ve bu davranışı başkana yakıştıramadım.

Ben AK Partili’yim, ama mesleğim icabı objektif ve doğru habercilik yapıyorum.

Bir belediye başkanı düşünün ki, bu çirkin hareketiyle objektif olarak görev yapmaya çalışan bir basın mensubunu kolundan tutup dışarıya atmaya çalışarak, vatandaşların doğru ve gerçek haber alma hakkını elinden almaktadır.

Acı olan bir gerçek var o da ;vatandaşların, sadece AK Partili olduğu için oy verdikleri Başkan Göksu dan pişmanlık duymalarıdır.

Vatandaşın ve Esenler’de AK Partiye gönül verenlerinde Başkan Göksu’nun bu tür agresif  ve olumsuz davranışlarda bulunmasından rahatsız olduklarını ve hiç bir şekilde anlam veremedikleri görmekteyim.

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir grup konuşmasında ‘Partimize, şehirlerimize en iyi katkıyı sağlayacak yaklaşımda olmanızı bekliyorum. Bize tevazu ehli isimler lazım. Halkına tepeden bakacak isimler değil. Gurur, kibir abidesi insanları getirmeyin’ demişti.

Altını çizerek belirtmek istiyorum ki, eğer mevcut Belediye Başkanı ile yola devam edilirse Esenler’de AK Parti büyük oranda oy kaybı yaşayacaktır. Bu gerçeği partililer yada partisizler ile yaptığımız görüşmelerde herkes gibi ben de gözlemlemekteyim.

Önceki günlerde Esenler’de diğer Siyasi Parti ilçe Başkanları ile yaptığımız röportajlarda da başkanlar, ‘’Eğer M. Tevfik Göksu tekrar aday olursa bizim şansımız çok yüksek, çünkü mevcut başkana vatandaşlardan büyük tepki var, bu durum bizim lehimize bir gelişmedir’’ diye görüş belirtmişlerdi.

İnşallah önümüzde ki yerel seçimlerde Vatandaşların düşünceleri ve Esenler’in bu olumsuz durumu göz önünde bulundurularak değerlendirme yapılır ve ona uygun bir aday çıkartılır diyor, şahsıma yapmış olduğu bu çirkin hareketinden dolayı başkan Göksu’yu kınıyorum.

Saygılarımla;  Suat TÜRKOĞLU

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz