Ana Sayfa GENEL ESENLER’DE ‘BEKÇİLER GENÇLERİ DARP ETTİ’ İDDİASI

ESENLER’DE ‘BEKÇİLER GENÇLERİ DARP ETTİ’ İDDİASI

Okunma Sayısı 221
0

Esenler’de görevli bekçilerin gençleri darp ettiği iddia edildi

Esenler’de görevli bekçiler kendilerini her şeyin üstünde gördüklerini iddia eden vatandaşlar “bu nasıl bir anlayış. Suçumuz var mı yok mu demeden tekme tokat darp edildik. Bu kadar geniş yetkileri kimlerden alıyorlar, kendilerini hakim, savcı yerine koymuşlar, haklı haksız dinlemeden önüne gelen herkesi darp ediyorlar” iddiasında bulundular.

7-24esenlerhaber.com’da yer alan bilgilere göre, İş çıkışı eve giderken Esenler Cumhuriyet Meydanında bazı şahıslar tarafından önleri kesilen gençler aralarında kavgaya tutuştu

Kavganın bittiği ve tarafların kendi aralarında uzlaştığı bildirilirken  olay yerine gelen bekçiler sorgusuz sualsiz önüne geleni darp ettiği iddia edildi.

”BEKÇİLER MEYDAN DAYAĞI ATTI”

Bekçiler tarafından ters kelepçe takıldığı ve oğlunun darp edildiğini ileri süren baba isyan etti. Baba;” Çocuğum kurye olarak çalışıyor, iş çıkışı mesai arkadaşları ile birlikte eve gelmek için çalıştığı iş yerinin motoru ile birileri önlerini kesiyor ve motorunu elinden almaya çalışıyor.

İki grup kavgaya tutuşuyorlar. Kavganın sonunda ise birilere aracı oluyor ve tarafları yatıştırıyor. Gençler barışıp ayrılıyorlar. Aradan birkaç dakika geçtikten sonra olay yerine gelen Bekçiler kavga yapanları karakola götürmek istiyor.

Gençler görevli memurlara “biz barıştık, birbirimizden davacı değiliz” deseler de, bekçiler, “sizler davacı olmalısınız, biz buraya boşuna mı geldik. Amirlerimize nasıl hesap vereceğiz” dediler. Çocuklar karakola gitmek istemeyince Bekçiler orada kim varsa tekme tokat dövmeye başladılar. Kurye olan oğlum aynı zamanda Emes hastası.

Bekçiler tarafından ters kelepçe yapılarak dövülüyor. Çocuklardan birisi üniversitede okuyor ve evine ekmek götürmek, üniversite masraflarını karşılamak için geç saatlere kadar çalışıyor.

Bu nasıl bir vicdan, bu nasıl bir görev anlayışı, anlamak mümkün değil. Ters kelepçe takılarak karakola götürülen insanlar karakolda bile hakkını arayamıyorlar, azarlanıyorlar.

Bu nasıl bir adalet? kime güveneceğiz? evine ekmek götürmek için geç saatlere kadar çalışan gençler insanlık dışı muameleye maruz kaldı. Sorumlulardan şikayetçiyiz ” dedi.

Diğer yandan emniyet’den edindiğimiz bilgilere göre, iki grup arasında kavga olduğu bilgisini aldıkları ve olay yerine intikal edildiği sırada bir grubun görevli memurlara tepki göstermesinden dolayı iki grubunda karakola götürüldüğü bilgisine ulaşıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz

13 + three =